Naturalne szampony

„Naturalne szampony bez silikonu, parabenu i SLS”, co więc autor ma na myśli? No cóż, chodzi w końcu o zdrowie, więc zazwyczaj podkreśla się w reklamie brak czegoś ogólnie dostępnego i powszechnego, a do tego o działaniu negatywnym. To dla laika, który pierwszy raz znalazł się na rynku, może wydawać się dziwne. A jednak dziś okazuje się, że obecność substancji szkodliwych w pożywieniu znajduje swoje odzwierciedlenie na przykład w szamponach.

Naturalny szampon nawilża i odżywia włosy już podczas mycia. Tego też dowiadujemy się na pierwszym internetowym zakręcie. Mowa tam o tym, że naturalny szampon mocno się pieni dzięki stosowaniu w nim wyciągu z, tu uwaga, mydlnici lekarskiej.
– Ten wyciąg w połączeniu z wodą tworzy pianę – mów źródło. -Pianę, która ma właściwość dokładnie oczyszczającą i odtłuszczającą włosy oraz skórę głowy.

Faktycznie istnieje tylko jedna obawa, a mianowicie, że szampon bez substancji chemicznych niezbyt dokładnie odtłuści i umyje włosy. Producent utrzymuje, że jest wręcz przeciwnie, iż umycie włosów odtłuści, odżywi i uczyni włosy pachnącymi. Producenci naturalnych szamponów podkreślają fakt, że to szampony powstające na bazie wody, zawierają ekstrakty oraz oleje roślinne. Nasycone są substancjami odżywczymi, które mają zdolność wchłaniania się we włosy podczas mycia. Nie ma mowy więc o siarczanach.

– Ajurwedyjski szampon do włosów Imbir i Trawa Cytrynowa ORIENTANA to naturalny, wzmacniający szampon stworzony według ajurwedyjskiej receptury – czytamy choćby w reklamie. – Powstał on na bazie roślin indyjskich wykorzystywanych w ajurwedzie od wielu wieków. Nie zawiera SLS, silikonów i parabenów.

You may also like