Artresan

Mikrourazy stawów nie są wcale rzadkością. Przeciwnie. Narażamy się na nie codziennie,i to przy „byle” aktywności, jak na przykład wyjście z samochodu, zwłaszcza, jeśli to co kryje się na zewnątrz jest pokryte lodem. Owszem, mają rację ci, którzy mówią, że wraz z wiekiem dochodzi do zaburzeń równowagi w rozpadzie i odbudowie tkanki chrzęstnej. Jednak wielu nie zdaje sobie sprawy z faktu, jak szybko może dochodzić do zmian zwyrodnieniowych.

– Uprawiałem trójbój siłowy – mówi pan Jeremiasz. – Czyli obciążone były wszystkie stawy, łącznie rzecz jasna z kręgosłupem. Trochę śmieszy mnie gadanie, że to naturalny proces związany ze starzeniem się organizmu.Wcale nie ratowałem się, ale chyba byłem zbyt lekkomyślny. Ciągle tylko myślałem by podnosić więcej i bić rekordy, podczas gdy nie suplementowałem się prawidłowo, a przynajmniej dostatecznie.

Wiadomo chyba każdemu kto otarł się o temat, że w konsekwencji zaniedbań stawów może dochodzić do częstszych kontuzji. Dochodzić może też do innych zaburzeń związanych ze stawami.

– Dobrym rozwiązaniem jest artresan – wyjaśnia po latach. – Trzeba go łykać regularnie i dłużej, ale trzeba to robić regularnie by miało jakiś sens.

You may also like