Kriolipoliza

Kriolipoliza  jest metodą nieinwazyjnego usuwania tłuszczu. Tłuszcz usuwany jest z różnych miejsc ciała. Czynnikiem oddziaływania jest chłodzenie, przy pomocy którego realizowana jest lipoliza.

Zabieg, kriolipoliza, polega na zaatakowaniu zimnem komórek tkanki tłuszczowej, rzecz jasna zimnem kontrolowanym odpowiednio. Na skutek zabiegu dochodzi do krystalizacji trójglicerydów. Dochodzi na skutek tego do uwalniania lipidów z komórek tłuszczowych, które są w ślad za tym przenoszone przez układ limfatyczny. Zatem zaletą tej metody jest eliminacja tkanki tłuszczowej, co odbywa się, tu uwaga, z zachowaniem całkowitej sprawności innych tkanek.
Lipidy bowiem krystalizują się w temperaturze wyższej niż komórki, które zawierają wodę.

Warto zaznaczyć, że efektywność kriolipolizy sprawia obecnie, że metoda ta wypiera z rynku medycyny estetycznej inwazyjną liposukcję. Jest to z kolei efektem coraz szerszego dostępu do przeprowadzenia zabiegu.

Zabieg jest wykonywany za pomocą specjalnego urządzenia nowej generacji o nazwie Zeltiq. Za kriolipolizą przemawiają fakty, bowiem zabieg zmniejsza objętość tkanki tłuszczowej do 40%! Ostateczne rezultaty występują po czterech miesiącach. Natomiast utrzymują się pół roku.

You may also like