Oczyszczanie ciała

Istnieje wiele szkół zalecających nawet najbardziej wymyślne sposoby na oczyszczanie ciała, podczas gdy istnieją proste podstawy, dzięki którym wprowadzimy grunt pod wszelakie dalsze zabiegi.

Oczyszczanie organizmu wodą

Woda odpowiada za filtrowanie nerek, usuwa w ten sposób produkty uboczne przemiany materii i odprowadza toksyny. Nie ma narządu w naszym organizmie, który nie potrzebował by prawidłowej ilości wody.Częste bóle głowy, zmęczenie, problemy dermatologiczne czy też zaparcia, bywają w prostej linii skutkiem niedoborów wody w organizmie. Organizm jest tak skonstruowany, by tracić wodę wskutek nawet samej czynności oddychania, co dopiero pocenia się i oddawania moczu, dlatego zaleca się przyjmowanie płynów regularne, stale uzupełniając poziom nawodnienia. Jeśli codziennie wypijasz ok. 2 litrów wody, również pod postacią herbat owocowych i ziołowych, to znaczy, że jesteś w domu. Ponadto picie wody przed posiłkiem jest dobre, bo zmniejsza apetyt.

Oczyszczanie organizmu cytryną

Jest taki owoc, który wspomaga pracę takich organów jak wątroba, trzustka czy śledziona, a nazywa się cytryna. Oczyszcza ze szkodliwych substancji oraz nawet ułatwia rozpuszczanie i zapobiega kamieniom żółciowym.Nie dajmy się zatem zwieźć pozorom, bowiem pomimo swojego kwaśnego smaku, cytryna zmienia odczyn organizmu na zasadowy, wprowadzając tym samym procesy detoksykacyjne. Zaleca się picie soku z cytryny rano, zwłaszcza na czczo.

You may also like