Glinki do twarzy

Zabiegi pielęgnacyjne na skórę oznaczają dziś coraz częściej wykorzystanie glinek kosmetycznych. Oddziaływanie glinek docenia obecnie nie tylko renomowana kosmetologia, ale również specjaliści dermatologii.

Podstawową właściwością glinek jest dostarczanie skórze wielu substancji, zarówno mineralnych, jak i pierwiastków. Glinki bowiem zawierając znaczne ilości krzemu, ,magnezu lub wapnia, odżywiają skórę jak trzeba.

Działanie glinek, a zwłaszcza tych do twarzy, jest banalnie proste, bowiem glinki takie posiadają ładunek ujemny, który przyciągając do siebie cząsteczki o ładunku dodatnim, czyli substancje toksyczne, wyciągają je niejako. Jak łatwo się domyśleć, glinki zmieniają odczyn zły skóry, kwaśny, na dobry – zasadowy.

Glinki ponadto znajdują zastosowania w preparatach, które opóźniają proces starzenia się skóry, ponieważ wspomagają jej procesy regeneracyjne zauważalnie wygładzając cerę.

– Jestem pod wielkim wrażeniem, jak bardzo glinki pomogły mi na cerę twarzy – mówi pani Wanda. – Glinki wyraźnie wygładziły moją skórę i czuje się teraz dużo lepiej.

– Super sprawa – zachwala inna internautka. – Glinki to jest to! Pozbyłam się trądziku!

You may also like