Implanty zębowe

Zacznijmy od drugiej strony medalu, by przejść następnie do pierwszej, bowiem druga strona mówi o warunkach, jakie musi spełniać pacjent, by mieć implanty zębowe lub pojedynczy implant. Warunkiem si ne qua non jest zdrowa kość, w którą implantowany jest sztuczny ząb, natomiast z tej pierwszej strony, czyli jaśniejszej strony, kwestia implantów stomatologicznych jest bardzo prosta. Chodzi wszak o koszty, bowiem jeden implant to średnio bagatela 5 tys. złotych polskich. Ale po kolei. Posiadamy w tym celu niezbędne źródło w osobie pana Bogdana.

– Dowiadywałem się jak to będzie wyglądać – mówi. – Implantacja całej dolnej szczęki wynosi obecnie minimum 30 tys złotych, które trzeba wpierw zdobyć. Aby więc mieć dolną i całą górną, ważna jest zdolność kredytowa..Można też sprzedać dobytek. A całkiem już serio, to po zaimplantowaniu niezbędny jest czas, w którym prowadzona jest obserwacja, czy implant przyjmuje się, czy też nie. Jeśli implant się przyjmie, wówczas porcelana sztucznego zęba jest na implant odpowiednio instalowana.

Natomiast w tym momencie trzeba również wyraźnie zaznaczyć, że implant nie oznacza wcale zęba, którego porcelana jest dopiero montowana na implant, niejako na korzeń ze stopu metali. Aby zamontować implant należy w tym miejscu, na ogół w miejscu chorego zęba, często zęba „nie do uratowania”, usunąć go wraz z korzeniem. Oczywiście usługa stomatologiczna w tym zakresie to również prześwietlenie szczęki, które ma zadanie pokazać czy sama kość pacjenta nadaje się do implantowania. Jeśli okazuje się, że tak, to wówczas, jak wspomniano, ząb usuwany jest, a w jego miejsce ląduje implant mocowany wprost do kości.

 

 

You may also like