FDM kurs

Fascial Distortion Model (FDM) jest rewolucyjną metodą, twórcą której jest amerykański osteopata dr Stephen Typaldos. Metoda posiadając własny system diagnostyki i koncepcji terapeutycznej leczenia bólu i zaburzeń, które występują w układzie powięziowym, połączyła w niepowtarzalny sposób Osteopatię z Ortopedią. Jeszcze niedawno adresatem byli w świecie wyłącznie osteopaci i lekarze. Za sprawą współpracujących ze sobą Franka Römera i Alexandra Typaldosa, pojawiła się możliwość szkoleń i certyfikowań  z metody FDM na skalę dotąd niespotykaną, bowiem międzynarodową, w tym również masażystów i fizjoterapeutów.

Nie jedna jednostka chorobowa, kontuzja czy też obrażenie, prowadzi do zmian strukturalnych w układzie powięziowym (Fascial Distortion), ten z kolei może manifestować różnorodne dolegliwości. Typaldos poprowadził specjalną obserwację swoich pacjentów, obserwując powtarzające się wzorce mowy ciała i sposobów opisywania bólu. Obraz ten przyporządkował odpowiednio do 6 dysfunkcji układu powięziowego.

Stosunkowo proste techniki z zakresu FDM, prowadzą często już po pierwszym zabiegu do wycofania objawów. Metody FDM odnajdują się doskonale w wielu schorzeniach; leczony jest kręgosłup, zespół bolesnego barku czy też zamrożonego barku, dystorsje, zapalenia nadkłykci, artretyzm, lumbago, urazy mięśni, zapalenia ścięgna Achillesa i przy wielu innych jednostkach chorobowych. Metody znacznie przyspieszają procesy gojenia, regeneracji i powrotu do pełnego obciążenia.

You may also like