Flegamina

Lek flegamina jest syropem. Odnajduje swoje zastosowanie jako środek pozwalający wykrztusić wydzieliny zalegające w płucach, sprawiające choremu dyskomfort. Syrop zawiera chlorowodorek ambroksolu, substancje czynną, wykazując dzięki temu silne działanie wykrztuśne. Ponadto flegamina dobrze rozrzedza wydzielinę znajdującą się w drogach oddechowych, zmniejsza przy tym także jej lepkość.

Flegamina przywodzi na myśl wspomnienia. Po pierwsze wielu kojarzy mi się z dzieciństwem. Któż bowiem nie pamięta, że jak był chory i jako dziecko dostawał ten syrop. Jest dobry w smaku więc dzieci lubią syrop. Po drugie flegamina to stały bywalec w wielu domach. Jak trzeba to jest stosowany przez często całą rodzine. Po trzecie, syrop jest znany, lubiany, ceniony i sprawdzony jako lekarstwo na mokry kaszel.

Flegamina jest dostępna bez recepty. Oczywiście istnieją przeciwwskazania – nie powinni stosować syropy osoby cierpiące na dysfunkcje nerek, wątroby lub osoby cierpiące na astmę oskrzelową lub uczulone na substancje aktywną.

You may also like