Masaż leczniczy

Masaż leczniczy jest masażem polegającym na zaangażowaniu dotyku w celach wywoływania uczuć odprężenia i właściwego, dobrego samopoczucia. Istnieją różne techniki masażu leczniczego, wszystkie polegające na zastosowaniu systematycznego ruchu nacierania, głaskania, uciskań, ugniatań lub mocnych oklepywań skóry, mięśni a także stawów. Masaż leczniczy bywa łączony z innymi zabiegami leczniczymi t.j. hydroterapią oraz aromaterapią.

– Koleżanka poleciła mi pana Zbyszka. Wykonuje doskonały masaż, więc udałem się spróbować. To czego doznałem po zabiegu było rewolucyjne – mówi osoba, mająca problem z bólami pleców. – Po prostu wyszedłem z gabinetu całkowicie odprężony. Zastosowanie masażu złagodziło sztywność, napięcie i ból mięśni.

Masaż zalecany jest często osobom uprawiającym sport, a to dla rozluźniania mięśni, czy to przed zawodami, czy po treningu – dla łagodzenia bólu po wysiłku fizycznym.

Masowanie pleców i ramion potrafi pomóc ponadto kobietom mającym bóle porodowe. Ale też napięcie psychiczne osobom zestresowanym.

– Masaż leczniczy pomógł mi rozluźnić mięśnie oraz złagodzić napięcie psychiczne, a to przyniosło ulgę i uczucie odprężenia.

Określony rodzaj masażu powiększa dopływ krwi do masowanych miejsc, co może przyspieszać proces leczenia.

You may also like