Odżywki do włosów

Aby wejść w kontakt z odżywkami do włosów nie trzeba opuszczać domu. Odżywki do włosów są bowiem często reklamowane w mediach, czy to w telewizji, radio, czy też, a może przede wszystkim w internecie. A wszystkie odżywki najlepsze i każda z osobna dobra, jeśli nie najlepsza. Każdy producent chce się wyróżnić na tle innych, biorą więc w reklamach udział gwiazdy filmu, sportu lub celebryci.

W tym miejscu trzeba więc lepiej się zastanowić, mianowicie nad tym, jaki przyświeca nam konkretnie cel – co chcemy, aby odżywka do włosów nam zrobiła, bo to że włosy będą błyszczeć bez cienia łupieżu, wiemy na pewno.

Sięgnijmy jednak w inną stronę, często mniej kosztowną. W stronę metod naszych babek i prababek, które jakoś nie miewały łupieżu, a jak trzeba było, to włosy błyszczały blaskiem na miarę II RP. Nie trzeba wcale wiele, bo metody retro, zawsze sprawdzone, są do odnalezienia w internecie. Mowa na przykład o soku z czarnej rzepy, który wciera się we włosy i zostawia tak na pół godziny, by włosy następnie spłukać. Tak samo jest z sokiem z pokrzywy i kiszonej kapusty, analogiczna metoda to też wymieszanie żółtka jajka z sokiem z cytryny i olejkami.

Niewątpliwie wymienione metody domagają się także wspomagania od wewnątrz, czyli dobrej diety i minimalizowania używek, które organizm wyjaławiają.

You may also like