Fałdomierz

Fałdomierz służy nam by mierzyć zawartość tkanki tłuszczowej. Jej wyznaczenie bywa istotne, czy to w celu dokładnych obliczań zapotrzebowania kalorycznego, czy też do obserwacji i skutecznego monitorowania bieżących postępów  redukujących tkankę tłuszczową, czy po prostu celami innych zmian, w tym kompozycji ciała.

– Urządzenie świetne zarówno dla Pań jak i Panów – zachwala producent. – Dokładna podziałka miarki, maksymalny zakres to 70mm. Przyrząd ten pozwala na niedrogie, wygodne i łatwe, a przede wszystkim DOKŁADNE wyznaczenie poziomu tkanki tluszczowej w domowym zaciszu.

Fałdomierz tymczasem lubi być mylony z procesem liczenia zawartości tkanki tłuszczowej w organizmie. Nie wolno nam zapominać, że służący do pomiaru zawartości tkanki tłuszczowej fałdomierz pokazuje to pobieżnie, bo do tego celu lepiej może się nadać choćby metr krawiecki mierzący obwód w pasie.  Tym nie mniej wyznaczenie ilości fałd jest istotne zarówno podczas precyzyjnego wyliczenia zapotrzebowań kalorycznych.

– Przydaje się podczas obserwacji i monitorowania bieżących postępów w trakcje redukcji tkanki tłuszczowej – cytuje producenta jeden z użytkowników. – Czy innej zmiany kompozycji ciała.

You may also like