Implanty Stomatologiczne

Sprawa z implantami stomatologicznymi jest bardzo prosta. Chodzi wszak o koszty, bowiem jeden implant to średnio bagatela 5 tys. złotych polskich. Ale po kolei.

Aby zamontować implant należy w tym miejscu, na ogół w miejscu chorego zęba, często zęba „nie do uratowania”, usunąć go wraz z korzeniem. Oczywiście usługa stomatologiczna w tym zakresie to również prześwietlenie szczęki, które ma zadanie pokazać czy sama kość pacjenta nadaje się do implantowania. Jeśli okazuje się, że tak, to wówczas, jak wspomniano, ząb usuwany jest, a w jego miejsce ląduje implant mocowany wprost do kości. Natomiast w tym momencie trzeba wyraźnie zaznaczyć, że implant nie oznacza wcale zęba, którego porcelana jest dopiero montowana na implant, niejako na korzeń ze stopu metali.

Po zaimplantowaniu niezbędny jest czas, w którym prowadzona jest obserwacja, czy implant przyjmuje się, czy też nie. Jeśli implant się przyjmie, wówczas porcelana sztucznego zęba jest na implant odpowiednio instalowana.

– Dowiadywałem się jak to będzie wyglądać – mówi pan Bogdan. – Implantacja całej dolnej szczęki wynosi obecnie minimum 30 tys złotych, które trzeba wpierw zdobyć. Ważna jest też zatem zdolność kredytowa..

You may also like