Inhalator medyczny

Inhalator jest urządzeniem medycznym. Urządzenie to dostarcza organizmowi lek pod postacią aerozolu, który wdychany przez pacjenta trafia bezpośrednio do regionów układu oddechowego zmienionych chorobowo. Podawanie leków tym sposobem nie obciąża organizmu lub zmniejsza jego obciążenie uboczne, zmniejsza je natomiast na pewno w porównaniu do leków podawanych doustnie. Najważniejszymi aspektami przy wyborze inhalatora są dwie zasadnicze: 1. Marka inhalatora, 2. Parametry aerozolu.

Dziś na rynku oferowane są inhalatory najlepszych producentów. Wśród nich nie brakuje potentatów takich jak CA-MI, Omron, Flaem Nuova, Model, Microlife. Drugim natomiast kryterium wyboru jest lub być powinna wielkość cząsteczek aerozolu: w tym wypadku kierujemy się wielkością cząsteczki, bowiem im mniejsza tym lepiej oddziałuje na układ oddechowy.

Przy wyborze inhalatora niektórzy sugerują się maksymalnym ciśnieniem oraz maksymalnym przepływem powietrza w kompresorze. Argumentem jest są błahe i nie należy tego brać pod uwagę w pierwszym rzędzie, ponieważ po podłączeniu pojemnika na lek na przykład ciśnienie drastycznie spada.

You may also like