Leczenie łysienia

– Można jednak zafundować sobie kurację profilaktyczną. A to dzięki firmie Vichy, która w innowacyjnej gamie preparatów DERCOS dostosowuje efekt do potrzeb kobiet i mężczyzn – dowiadujemy się na stronie producenta. – Stosując produkt, istnieje możliwość wzmocnienia struktury włosa od samej cebulki i zapewnić sobie szybszy wzrost nowych włókien włosów, czyli krok po kroku zwiększyć gęstość włosów.

– Od strony psychologicznej, łysienie to proces, który może wpływać bardzo negatywnie na jednostkowe samopoczucie i samoocenę – powiadają źródła internetowe. – Bywa, że osoba dotknięta łysieniem czuje się zażenowana i zawstydzona swoim wyglądem. Taka osoba zwykle sięga po techniki maskujące łysienie, na przykład nosi chusty, turban lub czapkę.

Sprawy nigdy jednak nie są przesądzone, podobnie jak ta, która mówi, iż „mądrej głowy włos się nie trzyma”. Jeśli idzie już o samą atrakcyjność nie trzeba wcale pocieszać łysych mężczyzn, bo inaczej sprawy mają się w przypadku kobiet.

– Zastosowanie soku z czarnej rzepy, kiszonej kapusty, pokrzywy lub żółtka z olejami może w stu procentach zastopować proces łysienia – podpowiada natomiast medycyna ludowa. – Kobieta zdrowo się odżywiająca i unikająca stresu ma przed sobą również wygraną.

 

 

You may also like