Okulary progresywne

Soczewki progresywne są doskonałym rozwiązaniem dla tak zwanych prezbiopów. Jest to rozwiązanie optyczne, które pozwala na noszenie jednej pary okularów by widzieć dobrze na każdą odległość. Dziś mamy rynek tak nasycony, że soczewki progresywne można swobodnie dobrać do każdego pojedynczego przypadku.

Soczewki progresywne to doskonałe rozwiązanie. Przykładowo chęć zobaczenia w takich soczewkach rzeczy, które są w oddali, należy skierować wzrok w górne partie takich soczewek. Gdy chcemy natomiast zobaczyć to co znajduje się blisko, wówczas kierujemy spojrzenie w dół soczewek. Sprawa jest równie prosta jeśli chodzi o średnie odległości, bowiem wtedy wystarczy spojrzeć poprzez środkową część soczewek.

Nowoczesną technologią możemy też posłużyć się w przypadku badań wzroku, które zapewnią odpowiedni dobór w wielu salonach. Jednego możemy być pewni, a tego mianowicie, że uda się dobrać okulary właściwe. Bynajmniej to żadna nowość. Na rynku „zachodnim” rozwiązanie istnieje już przeszło 50 lat.

Początki rozwiązania były trudne, ponieważ wymagało czasu by odbiorca tego rozwiązania przyzwyczaił się do soczewek. Najnowsze soczewki progresywne są obliczone na natychmiastową adaptację oka.

You may also like